Renault Kangoo

Renault Kangoo 2009

Renault’un hafif ticari araç gamına giren ilk ve en küçük modeli “Kangoo” ile karşınızdayız. Ticari görünümü veya camlı modelleri ile aileniz için geniş ve rahat bir otomobil olabilir. Renault’un satış rakamları yüksek olan modellerinden biri de Kangoo’dur. 1998 yılında Kangoo Pampa adı ile bilinen ve bu sınıfın en çok satan modellerinden olmayı başaran otomobil, sınıfındaki gelişmelere ve üretilen yeni rakiplere karşı gardını düşürmemeye çalışmıştır.

Ne var ki bugünlerde ilk günlerdeki parlak dönemini unutturmuştur. Aslında rakiplerine baktığımızda işinin zor olduğunu anlamak çok zor değil. Nitekim karşısında; Fiat Doblo, Peugeot Partner, Opel Combo, Volkswagen Caddy gibi araçlar bulunmaktadır. Özellikle Fiat Doblo son sürüm modelleri ile bu sınıfın lider ismi olmayı başarmıştır. Her şeye rağmen Renault’un sarsılmaz bir otomotiv geçmişi ve tecrübesi var. Bu sayede Kangoo değerini kaybetmemektedir.

Aracımızın artılarına gelirsek;
– Scenic’ın sahip olduğu iç tasarıma sahip olan Kangoo, kokpit tasarımı açısından modern ve kullanışlı. Bu özelliği ile sınıfının hafif ticariler olduğunu söylemek bir an için imkânsızlaşıyor.
– 2008 Modelinde gerçekleşen köklü değişikliklerle başarılı çizgine dönmeyi hedeflemiştir. Bunu büyük ölçüde de başarmıştır.

Aracımızın eksileri ise;
– Tüm modernliğine rağmen yürüyen aksamından taviz verilmemiştir. Süspansiyonları rakiplerine göre yerden daha fazla tepki almaktadır.
– Rakiplerinin standart olarak sunduğu donanım paketlerini anahtar teslim fiyatının dışında tutmaktadır. Elbette bu fiyatında indirim oluşturuyor.

Renault Kangoo’nun teknik ve kullanım incelemesi bu şekilde. Aracımızın Nisan 2009 itibari ile ikinci el fiyat aralığı aşağıdaki gibidir;
Renault Kangoo Dizel 1999 Modeli Fiyatı 7.000 TL’dir.
Renault Kangoo 1.5 DCI 2009 Modeli Fiyatı 30.750 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
trackback
14 yıl önce

[…] Nisan 2009 itibari ilen ikinci eldeki fiyat aralığı aşağıdaki gibidir; Renault Vel Satis LPG donanımlı 2003 Model Fiyatı: 35.000 TL’dir. Renault Vel Satis Privilege Benzinli 2003 […]