Renault Espace

Renault Espace 2005

1984 yılında üretimine başlanan Renault Espace, ülkemize 1986’ dan itibaren siparişle gelen bir otomobildi. 2007 yılı sonunda alınan karar ile ülkemiz pazarında da seri satış bandına alınan otomobilin çok fazla tercih edildiğini söyleyemiyoruz.

2009 yılında atılan yeni bir adımla aracın VIP kişiliğinin de vurgulanmaya başlanması satışla ne kadar canlılık getirecek bunu yılsonunda göreceğiz. Van sınıfının en üst kademesinde yer alan Espace, sınıf arkadaşlarının edindiği sarsılmaz güven ve satış rakamları yanında uzunca bir süre bu sınıfın liderliğini yapamayacak gibi görünüyor. Diğer taraftan kardeşim Renault Scenic’in kendisinden daha fazla bilinmesinden ötürü olsa gerek, Espace adının biraz daha tanıtıma ihtiyacı var gibi.

Bildiğiniz gibi Scenic 5 ve 7 kişilik yolcu kapasitesi ile aile yapımız için gerekeni sunuyor. Bu yüzden Renault Espace’nin kazanması gereken iki mücadelesi var. Biri; sınıfındaki rakiplerinin kazanımlarını elde etmek, diğeri ise; ailenin ufak üyesi Scenic’in adının gölgesinden kurtulmak. Bakalım bunu başarabilecek mi?

Aracımızı konforlu olarak adlandırmak mümkün hatta buna tereddüt bile etmiyoruz. “Expression ve Privilege” adındaki donanım paketi ile ticaretteki iş ortağınız olmaya hazır olan Espace, en düşüğü 1.9 litrelik tek manüel vitesli modeli ile güçlü bir otomobil olduğunun sinyallerini de veriyor.

Aracımızın sınıfına göre standartların altında bir eksisi bulunmamaktadır. Tek sorun herkese hitap edecek bir karoser tasarımının olmamasıdır. Kendisine özgü bu tasarım ile herkesin beğeneceği bir otomobil olmayabilir. Hele ki; Scenic gibi yakışıklı bir aile otomobili kardeşiniz varsa…

Renault Espace’in Nisan 2009 itibari ile ikinci el fiyat aralığı aşağıdaki gibidir;
Renault Espace Benzinli 1987 Modeli Fiyatı: 9.000 TL’dir.
Renault Espace Dizel 2002 Modeli Fiyatı: 22.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle