Peugeot Expert

Peugeot Expert 2007

1996 yılından günümüze yollarda olan “Peugeot Expert”, ikinci nesil modelinin makyajlanmış 2008 tasarımı ile “En İyi Ticari Araç” yani “Van of Year” başarısını kazanmıştır. Aracımızın küçük kardeşi “Peugeot Partner” ile artık “Partner Tepee” ve “Expert Tepee” olarak üretildiğini belirtelim.

Üçüncü ve günümüzdeki son nesil Expert Tepee ile sınıfının en özel araçlarından birine sahip olabilirsiniz. Rakipleri ile kıyasıya bir mücadelesi olsa da Peugeot ailesine özel tasarım ile göz kamaştıran bir ticaret arkadaşı ile karşı karşıyasınız. Aileniz için geniş ve ferah bir araç olarak düşünebilirsiniz. Belki de zırhlı bir makam otosu olabilir. VIP tasarım için yatkın modeller sınıfında yer alan Expert, sürücüsü içinde kolay erişilebilir bir araçtır.

Aracımızın artı hanesine göz atarsak;
– Tasarımının firmanıza özel araç kaplamasına %100 uygun alanları barındırdığını belirtmeliyiz. Karakteristik Peugeot ön tasarımı sayesinde gözleri üzerine çeviren bir araç olduğunu belirtmeliyiz.
– Yol tutuşu konusunda sınıfının lider isimlerinden biridir. Özellikle boşken…
– Ön kısmın kısa olması elbette bir dezavantaj olarak görülebilir yeni modeli ile kabartılmış tamponlar ve çarpışma gücünü sönümleyen tasarımsal detaylarla, hava yastıkları ve fren sistemlerindeki son teknolojik tasarımların kullanılmış olması onu sınıfındaki güvenilir ticaret arkadaşınız yapabilir.

Aracımızın eksilerine geldiğimizde ise;
– Konfor konusunda sınıfın ortalama değerlerinde kalıyor. Elbette ticari modeli için geçerli bir eksi…
– Klişeleşmiş olan Peugeot ön tasarımını kullanılması markanın son yıllardaki en büyük eksisi olarak belleklerimizde. Ancak Expert’e baktığınızda yakışmış olduğunu söyleyebilirsiniz.

Aracımızın ikinci el pazarlarındaki fiyat aralığı, Nisan 2009 itibari ile aşağıdaki gibidir;
Peugeot Expert 1.9 Litre Dizel 2003 Model Fiyatı: 11.000 TL’dir.
Peugeot Expert Van 2.0 Litre HDI 2008 Model Fiyatı: 33.250 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle