Peugeot Bipper

Peugeot Tepee Bipper 2008

Hafif Ticari Araç segmentinin en alt kategorisi olan “minicargo” kategorisine ait olan “Peugeot Bipper”, Fiat Fiorino ile tasarımsal anlamda benzerlikler taşımaktadır. Bu benzerliklerin ortak sonuçları; dış görünüm, iç tasarımdaki fonksiyonellik (detaylar hariç) ve hacimdir.

1.4 litre ve 75 beygir güç üreten benzinli modelinin yanı sıra yine 1.4 litre 70 beygir güç üreten HDi (dizel) modeli ile üretilen Bipper, böylesi ekonomik motor seçeneklerine sahip olsa da otomatik vites seçeneği ile de binek olarak tercih edilmesinin baskın olacağının da sinyallerini veriyor. Kısacası böylesi bir motor hacmi ile ancak “Ciddi Hafif Ticaret” yapılabilirsiniz. Ailenin bir üst sınıfında yer alan “Partner Tepee” elbette ki daha etkili bir otomobil. Bu yüzden tercih verirken yaptığınız işin gereksinimlerini karşılayacak bir araç seçin.

Tasarımı ile güçlü bir otomobili canlandıran Bipper aslında şehir içi ticari anlama uygun bir otomobil. Özellikle ticari taksi anlayışını tamamlayan yolcu ve yük taşıma konusunda rahatlık sağlayan bir araçtır.

Aracımızın artılarına baktığımızda;
– Nitelikli duruşu ile gözleri üzerine çevirten bir modeldir.
– Ekonomik motoru ile şehir içi kullanımda ideal bir araçtır.
– Çekirdek aileniz için mükemmel bir tercih olabilir.

Eksi hanesine baktığımızda ise;
– Citroen, Fiat ve Peugeot markalarında aynı tasarımın izlerini taşıyan benzer modelin olması sizi ve trafikteki duruşunuzu gün geçtikçe klişeleştirebilir.
– Güçsüz motorunu göz ardı ederek her türlü yükün altından çıkabileceğini sanmayın.

Peugeot Bipper’in Nisan 2009 sonu itibari ile ikinci el fiyat aralığı aşağıdaki gibidir;
Peugeot Bipper 1.4 Litre HDi 2008 Model Fiyatı: 17.750 TL’dir.
Peugeot Bipper 1.4 Litre HDi 2009 Model Fiyatı: 23.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle