Peugeot 607

2009 model Peugeot 607

Karşınızda Peugeot’un Amiral Gemisi “Peugeot 607”. Ailesinin (seri üretimdeki) en lüks otomobillerinden biri olan 607, makamınıza ciddiyeti getirecek bir tasarım çizgisine sahiptir. Sahip olduğu bu ciddiyetin yanı sıra da kibar hatları ile sizi çekici kılabilir.

Aracımız ilk kez 2000 yılında üretim bandından kurtulup yollara adım atmıştır. Sınıfının en geniş iç hacmine sahip aracı liderliği bulunan otomobil, arka koltuk mesafesi ve kullanım alanları ile bir üst sınıf otomobillere bile meydan okuyabilecek niteliktedir. Tüm güvenlik testlerinde sınıfının en iyi derecelerine sahip olan “Peugeot 607”, sürüş teknikleri açısından sık virajlı yollarda tercihen SPORT modunu seçerek aracın ağırlık dağılımını ve yol tutuşunu mükemmeliyete taşıyabilmeniz mümkün. Aracımızı bolca övdüğümüzün farkındayız. Ancak Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek gereklidir. Görmezden gelemeyiz.

Otomobilimizin artılarına birer madde halinde inceleyelim;
– Sahip olduğu akıllı süspansiyon sistemi sayesinde hızlı virajlarda veya otoyollarda yapacağınız yüksek hızlarda sertleşen süspansiyonlar, bozuk zemin algıladıklarında veya düşük hızlarda yumuşayarak konforunuzu bozmuyor.
– Klima sisteminde yer alan birçok sistem(örneğin; toz ve polen kokusu filtresi) sayesinde araç içine taşınan havayı temiz tutmaktadır.
– Sol ve sağ kısım olarak bağımsız tasarlanan klima sayesinde herkes dilediği yolculuğu yaşayabilir.

Eksilerine geldiğimizde ise;
– Yakıt tüketimi sınıfının ortalamasının üzerinde yer almaktadır.
– Aerodinamik açısından incelendiğinde sınıf listesinin orta sıralarına geriliyor.

Son olarak Nisan 2009 itibari ile “Peugeot 607 ikinci el fiyat” aralığı aşağıdaki gibidir;
Peugeot 607 Ivore Pack 2002 Modeli Fiyatı: 29.000 TL’dir.
Peugeot 607 Triptonik Şanzıman 2005 Moedli Fiyatı: 45.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle