Peugeot 407

Peugeot 407 2009

Peugeot’un Amiral gemisi diyebileceğimiz 607 modelinin biraz daha kısa karosere sahip modelidir. Markanın tarihinde parlak başarılara imza atmış “Peugeot 406” modelinin yenilenmiş versiyonu olarak kullanıma sunulmuştur. Üretim bandından 2004 yılı yaz başında çıkan otomobilin sevildiğini söylemek mümkündür.

Sınıfının en rahat koltuk dizaynına sahip modelidir. Aracımızın rakiplerine oranla en büyük kaybının sedan görünümünde hatcback gibi tasarlanmış olmasıdır. Bu farklı ve bir o kadar da acayip tasarım ile çoğu müşterisini (özellikle son dönemde) Opel Insignia ve VW Passat gibi rakiplerine kaptırmaktadır. Rakiplerinin bagaj hacimleri ile yarışamaması da ayı bir eksi olarak hanesine ekleniyor.

Aracımızın artıları arasındaki en büyük özellik aerodinamik tasarımı ve bağımsız süspansiyonları sayesinde yol tutuşunun üst düzeyde olmasıdır. Diğerleri;
– Gerek aktif, gerekse pasif güvenlik aksamları ile sınıfında üst sıralarda yer alan bir otomobildir.
– İleri teknoloji ile tasarlanan otomatik şanzımanı ile aracınızın devirlerini iyi hisseden ve buna göre sorunsuzca yol almasını sağlayan bir sisteme sahipir.

Eksi değerlerinin pek çoğu gövde yapısından kaynaklanmaktadır.
– Kısa tutulan arka kısım dolayısı ile bagaj hacminde küçülme oluşmaktadır.
– Ekonomi açısından ne fazla iyi ne de fazla kötü. Açıkçası daha kısa boyutlarına oranla bu tüketimin az olmasını düşünüyorduk.

Nisan 2009 itibari ile “Peugeot 407 ikinci el fiyat” aralığı aşağıdaki şekildedir;
Peugeot 407 2.0 BVA Comfort 2005 Modeli Fiyatı: 26.500 TL’dir.
Peugeot 407 2.0 HDI 2006 Modeli Fiyatı: 55.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle