Peugeot 308

2009 Peugeot 308

Peugeot’ un adeta kısır döngüde olduğu sınıf aralığında yer alan bir başka modeli ise “Peugeot 308”dir. Bu durum inanın artık abartılmaya başlandı. Neredeyse diğer firmaların ayrım yaptığı paket seçeneklerine göre yeni bir model üreten ve birbirinin benzeri olan en az (model ve paket yelpazesi dâhil) 15 çeşit otomobil üreten Peugeot, müşterilerini kararsız bırakma gibi büyük bir riski göze almış olmaktadır. Kararsızlık müşteri kaybına yol açabilir.

Otomobilimize dönersek 206 ve 207 ayrı yumurta ikizlerini bu kez de 307 ve 308 de görüyoruz. 3, 5 kapılı seçeneklerinin yanı sıra SW (Station Wagon) modelleriyle de göz kamaştırsalar da büyük ölçüde benzer detaylar taşımaları markanın geleceği konusunda parlak bir fikir oluşturmuyor (bizim düşüncemize göre). Otomobilin bu sınıflar arasında en iyi konfor paketine sahip Peugeot modeli olduğunu söylemek mümkün. Güvenlik ve kaliteli işçilik konusunda ailenin diğer üyelerine göre bir adım önde diyebiliriz.

Aracın artılarını incelediğimizde karşımıza;
– Süspansiyon sistemi ve buna bağlı olarak yol tutuşundaki yeteneği,
– Şeffaf tavan tasarımlı modeli ile Peugeot döngüsünden kurtulmuş bir model oluşu çıkıyor.

Eksileri ise teknik inceleme yazımızın satır aralarında da bahsettiğimiz ve benzer sınıflarda yer alan kardeşleri ile aynı eksisi olan tasarım zayıflığı ve bütçe konusunda biraz daha yüksek fiyatlarda satılıyor olmasıdır. Bu fiyat orantısı aslında eksi olmaktan uzak tutulabilir. Lakin otomobilin iç tasarımı ve detaylarındaki düşüncelerin karşılığı olarak uygundur.

Peugeot 308’in Nisan 2009 itibari ile ikinci el fiyat aralığı aşağıdaki gibidir;
Peugeot 308 Dizel 2008 Mdeoli Fiyatı: 28.000 TL’dir.
Peugeot 308 SW Panoramic Premium 1.6 HDI 2008 Modeli Fiyatı: 45.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
hüseyin
hüseyin
14 yıl önce

dışı eliyakar içi bizi aldım servisten çıkamıyorum 4 ayda 4kez sevise gitim proplemi çözemiyorlar

aslan
aslan
13 yıl önce

ben de eski bir peugeot kullanıcı olarak ALLAH bir daha beni peugeot’ya bindirmesin şu an Volvo s40 var ve çok güzel bir araba iç hacimin büyüklüğü haricinde mersedes ten bmw den bile daha güzel bir araç