Peugeot 207

Peugeot tarihinin tozlu sayfalarında uyuyan bir devin uyandırılması ile 2006 yılında üretim bandından çıkan “Peugeot 207”, aslında atası sayılabilecek “Peugeot 201” modelinin yenilenmiş halidir.

Firmanın efsanelerinden biri olan 206’dan daha geniş iç hacme ve modern çizgiye sahip olması özellikle firmayı yakın takibe alan müşteriler için kaçırılmaz bir fırsat. Çünkü “Peugeot 306”nın sportifliğinden uzak ve 307’nin fiyatından geride duran bir model olarak müşteri kapsamı bir hayli geniştir. 4 kişilik yetişkin grubuna rahatlıkla yolculuk alanı sunabilen bu model. Çekirdek aile için kullanılabilecek hatchback bir model diyebiliriz.

Uykudan uyanan bu devin özellikle “Peugeot 207 RC” modeli ile sportif bir aracın tüm sunumlarını elde edebilirsiniz. RC modelinin aerodinamik yapısı diğer modellerine göre daha gelişmiştir. Diğer modelleri daha makul çizgilere sahip, gösterişten uzak tasarıma sahiptir.

Aracımızın sınıfındaki ve Peugeot ailesi içindeki artılarına gelirsek;
– Fiyat ve sunduğu standartlar arasında kusursuz bir uyum vardır. Bu yüzden Peugeot 206 veya 307 gibi sırasıyla hacmi küçük veya fiyatı yüksek modellere oranla alınması mümkün olan bir otomobildir.
– Aracın RC modelinde dünyanın ileri gelen firmalarından Porsche’nin triptonik vites kutusu kullanılmaktadır. Bu da kalitesinin vardığı noktayı gözler önüne sergiliyor.
– Aracın hava basınçlı kapıları ve ses geçirmeyen tasarımına birde standart olan ancak ileri kalitedeki müzik aksamlarının keyfine vardığınızda adeta kusursuzluğu tadacaksınız.

Aracın eksilerine geldiğimizde tasarım konusundaki Peugeot Monotonluğu ve Yakıt Tüketimi ön plandadır.
– Öncelikle Peugeot’ un (ticari modellerde dâhil olmak üzere) neredeyse tüm modellerinde kullanılan ön ızgara ve RC modellerindeki kaput tasarımı ile sokaklarda benzeriniz çok fazla olabilir. Kısacası nadide bir otomobil değil.
– Sınıfının yakıt tasarrufu bakımından düşük notlara sahip modellerden biridir.

Otomobilin Nisan 2009 itibari ile ikinci el fiyat aralığı aşağıdaki gibidir;
Peugeot 207 1.4 Trendy 2007 Modeli Fiyatı: 19.750 TL’dir.
Peugeot 207 RC LE Mans 2009 Modeli Fiyatı: 40.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle