Nissan Pathfinder

Nissan Pathfinder 2009

Nissan ailesinin en güçlü ve en dayanıklı üyelerinden biri de “Nissan Pathfinder”. En yükseği 4.0 Litre V8 olan motor hacmi ile güçlü bir yapıya sahip olan Pathfinder, ülkemizde son sürümüne ait 2.5 litre hacmindeki modelleri ile satışa sunuldu. Uzakdoğu ve Amerika pazarı için üretilen V8 motor Pahfinder sahibi olmak için sipariş vermeniz gereklidir.

Dayanıklı yürüyen aksam ve güçlü motoru olsa da EuroNcap güvenlik testinde 5 yıldız derecesini kıl payı ile kaçırmıştır. Sınıfında aynı kaderi paylaşan rakipleri olsa da bir SUV için yolcu güvenliği ilk akla gelen artıdır. Bu sebeple Nissan’ın aşması gereken bir engeli var diyebiliriz. Açıkça belirtmeliyiz ki böyle güçlü bir aracın yoğunlukla ön kaput ve ızgara benzerlikleri taşıması mantıklı gelmiyor. Pick-up sınıfındaki kardeşlerine olan benzerliği aracın satış rakamlarını etkilediğini söyleyebiliriz.

Aracımızın artı özelliklerine gelirsek;
– Arazi karşısında zorlanmayan bir güç aktarım teknolojisine sahip.
– V8 motor seçeneği ile en zor arazi koşullarında bile ilerleyebilecek güce sahiptir. Bu konuda sınıfının üst çıtasını belirleyen isimlerden olduğunu belirtelim.

Eksi hanesine göz attığımızda;
– 4 yıldızlı EuroNcap karnesi ile ilk kusurunu gösteriyor.
– Alt sınıfta yer alan kardeşleri ile arasındaki benzerlik, onun eşsiz bir araç olmasına engel olmaktadır.

“Nissan Pathfinder ikinci el fiyat” aralığı, Mayıs 2009 itibari ile aşağıdaki gibidir;
Nissan Pathfinder 3.3 Litre 1997 Model Fiyatı: 16.500 TL’dir.
Nissan Pathfinder 2.5 Litre 4×4 2008 Model Fiyatı: 117.500 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle