Nissan Murano

Nissan Murano 2009

Nissan’ın sportif SUV’u olan “Nissan Murano”, ilk modeli ile 2003 yılında otomotiv pazarındaki yerini aldı. Bu ilk üretim modelinin çizgilerinin bugünkü değişimi adeta mucizedir. Çünkü ilk modelin çizgisi sportiflikten uzak demode idi. Ancak Murano artık daha sportif ve atılgan bir görünüme sahip.

Her ne kadar övgüyle söz ediyor gibi görünsek de, “Nissan Murano” ön ızgara, tampon ve kaput dizaynı ile “Honda Civic Type-R” modelinin 2007 yılından bu yana satışta olan tasarımından izler taşımaktadır. Açıkçası buna şaşırdığımızı söylemeliyiz. Nissan gibi hatrı sayılır bir markadan bunun yerine, kendisine has çizgileri ile %100 özgün bir tasarım beklerdik.

Aracın iç tasarımına gelirsek, artık daha zarif bir tasarım anlayışının hâkim olduğunu görebiliriz. Yaklaşık 10 GB’lık dâhili hard diski sayesinde müziklerinizi, videolarınızı, seminer kayıtlarınızı ve beklide özel anlarınızı depolayıp dilediğinizde izleyebileceğiniz bir araç. Park kamerası, butonlu motor çalıştırma sistemi ve ısıtmalı koltuklar ile konforun doruklarında olduğunu belirtebiliriz. Aracın sınıfındaki en gösterişli ve en iddialı rakibi ise “BMW X6”. Bu bilgiden de anlayacağınız gibi “Nissan Murano” nun işi hiçte kolay değil.

Aracımızın artı detaylarından birkaçına satır aralarında değindik. Dilerseniz şimdi de eksilerine değinelim.
– Pek çok rakibinin özgün ve beğenilen (ör; BMW X6) tasarımlarına karşın, Murano dış tasarımında esinlenme izleri taşıyor.
– 3.5 Litre hacmindeki motoru aynı hacimdeki pek çok rakibinden daha az güç üretmektedir. Bu da Murano’nun performans / yakıt değerinin düşük olmasına eşittir.

“Nissan Murano ikinci el fiyat” aralığı, Mayıs 2009 itibari ile aşağıdaki gibidir;
Nissan Murano 3.5 Litre V6 2007 Model Fiyatı: 37.500 Euro’dur.
Nissan Murano 3.5 Litre SE (CVT Paketi) 2006 Model Fiyatı: 81.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle