Hyundai i20

İlk defa 2008 yılının sonbahar çeyreğinde Paris Otomotiv Fuarı’nda görücüye çıkan Hyundai i20 eskiyen Hyundai Getz modelinin yerini çoktan almış durumda. Fakat Türkiye’de hala iki modelininde piyasada bulunması şirketin Getz modelinide pazardan çıkarmayacağının en büyük kanıtı.

Arabanın ilk önce iç kasasına baktığımızda karşımıza çeşitli avantajlar ve problemler çıkıyor. Arabanın kokpit bölümünün rahatlık ve ferahlık bakımından bir sorunu olmasada içeride kullanılan plastik maddelerin bir hayli kalitesiz olması nedeniyle kokpit bölümünden geçer not alamıyor. Buna rağmen genelde Audi marka arabalarda gördüğümüz müzik sisteminin alüminyum ile kaplanması göze hoş gelen ufak detaylar arasında yerini alıyor. İç kokpitte bulunan bardak koyma yerlerinin ise el freniyle çok fazla yakın olması sebebiyle sıcak içeceklerinizi oraya koymanızı tavsiye etmiyoruz.

Hyundai i20 nin motor bölümüne bakıcak olursak bizi karşılayan 3 farklı alternatifte motor çeşitleri geliyor. Bunlar 1.2, 1.4 litre benzinli, 1.5 litre dizel. 1.4 litrelik standart fabrika çıkışlı i20, 100 beygir gücün yanında 140 Nm kuvvetinde tork üretebiliyor. Arabanın performansı ilk başta göze hoş gelsede, arabanın ağırlığı dolayısıyla hızlanma problemi çektiği çok çabuk farkediliyor. Fakat şehiriçi sokaklarda çok fazla bir sıkıntı yaratmıyor. I20 nin kullandığı yakıt emitasyonu ise sınıf ortalamasında yer alıyor.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle