Hyundai Coupe

Hyundai Coupe 2009

Sportif otomobil sınıfının en ekonomik bireylerinden biri olan “Hyundai Coupe” ile karşınızdayız. Araç, üretimine başlanılan yıl olan 1996’dan günümüze dek Hyundai’nin özellikle Amerika pazarındaki en iyi 3. otomobili olmuştur. Bu başarısını ülkemizde yaşamadı değil ancak ülkemiz pazarına giren ilk versiyonları elle tutulur özelliklere sahip değildi.

2002 yılında üretilen üçüncü nesil “Hyundai Coupe” ile ülkemizde de adından bahsedilir bir otomobil haline gelmiştir. Kendisini Ekonomik Coupe olarak adlandırmak mümkündür. Çünkü 2.0 litre hacmindeki motoru ile 1.6 litrelik pek çok model aracın yakıt tüketimi ile eş değere sahip sonuçları var. En son tasarlanan modeli “Hyundai Genesis Coupe” ile pazara sert bir giriş yaptığını söylemek mümkün. Kısacası artık bu Koreliyi ciddiye alma zamanı geldi.

Otomobilimizin artı değerlerini sizlerde seveceksiniz;
– Satış fiyatına oranla sınıfının en ucuz otomobilidir.
– Ucuz olması sizi yanıltmasın özellikle koltuğuna kurulduğunuzda iç tasarım sizi çok fazlasıyla tatmin edebilecek kalitede. Öyle ki kendinizi daha lüks bir Coupe’de sanabilirsiniz.
– Yakıt tüketimi konusunda sınıfının en cimrileri arasında yer alan modeldir.

Araca karşı büyüyen eksi değerlerin başında ön yargılar bulunmaktadır.
– Aracın Kore üreticisinin ürünü olmasına ilişkin sağlamlık ve güvenlik sorunlarının oluşabileceği düşünülse de bu iki sorunda da sınıf ortalamasının üzerindedir.
– Eksileri bulunan modeller 2002 yılı öncesi üretimlerdir. Bu yılda dâhil olmak üzere araç gelişmelerine ara vermeden devam ediyor.

“Hyundai Coupe ikinci el fiyatlarının” Nisan 2009 itibari ile aralığı aşağıdaki gibidir;
Hyundai Coupe 1.5 GT Sport 1996 Modeli Fiyatı: 7.500 TL’dir.
Hyundai Coupe 1.6 2008 Modeli Fiyatı: 37.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle