Hyundai Accent

Hyundai Accent 2009

Hyundai’nin en çok satan otomobili Hyundai Accent ile karşınızdayız. Segmentindeki en ekonomik motora sahip “Hyundai Accent Era” ile benzersiz bir otomobil diyebiliriz.

Aracımızı tercih edenlerin çoğu ticari anlamda kullanmaktadır. Örneğin ticari taksi veya şirket filosunda bulundurma. Çünkü bu şekilde tasarruf eden aynı sınıfta bir başka model yok. Aileler için de kullanışlı bir otomobildir. Ancak aracımızın güvenlik ve düşük modellerindeki sönük paket sunumu tercihlerin başka modellere yönelmesine neden oluyor. Üretim bandından çıktığı ilk zamanlarda takvimler 1994 yılını gösteriyordu. Kısacası tam 15 yıl. Bu bir otomobilin teknik anlamda tecrübesi için yeterli bir zamandır.

Aracımızın en büyük ve tercih edilmesini sağlayan artısı ekonomik motor ve sunduğu hacme oranla sınıfının birincisi olmasıdır.

Eksilerine değinmemiz gerekirse;
– Güvenlik açısından pek çok rakibinden aşağıda notlar almıştır.
– Düşük (filo alımlarında tercih edilen) modellerinde sunulan standart donanımın sınıfının en dar paketi olmasıdır.

Aracımızın ikinci elde satışında adeta peynir ekmek satımı denilen kavram bulunmaktadır. Yani Pazar fiyatına uygun bir fiyat belirlediyseniz en kısa sürede satacağınız otomobillerdendir. Bu yönü ile hasarsız kullandığınız sürece, büyük değerler kaybetmeden satabilirsiniz.

Nisan 2009 ilk haftası itibari ile “Hyundai Accent ikinci el fiyatı” aşağıdaki aralıktadır;
Hyundai Accent Excel GLS 1994 Model Fiyat: 6.500 TL’dir.
Hyundai Accent Era 1.5 CRDİ VGT 2007 Model Fiyatı: 24.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle