Volvo S40

Volvo S40 2009

Volvo’nun ürettiği en iyi otomobiller arasında ilk sıralara gelebilecek nitelikte üretilen Volvo S40 modeli çekici tasarımı ile birçok sürücü adayını kendisine çekiyor. Kasasının şıklığı Volvo S40’ın tasarımının en güzel parçası olmuş. Dış görünümü olarak çok sağlam görüntü sergiliyor ve gayet güven verici duruyor. Volvo S40’ın içeriye doğru gömülü hissi veren far tasarımı ise her ne kadar aydınlatma açısından dezavantaj oluştursa da otomobilin genel şıklığına şıklık katıyor nitelikte.

Dış tasarımı her ne kadar başarılı olsa da iç tasarımı olarak aynı başarıyı gösterememiş. İç hacminin beklenilenden küçük olması konforlu bir sürüş için yeterli değil ancak şunu da belirtmek gerekir ki aracın konfor yönü kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. İç tasarımı her ne kadar gerekenden küçük olarak üretilse de kalite bakımından ödün vermemiş. Hem işçiliği hem de malzeme kalitesi olarak Volvo kendisine yakışanı yapmış.

Güvenlik açısından kendi türevi araçlardan kat kat fazla başarı kazanmış olan Volvo S40 bu bakımdan gerçekten başka söze gerek bırakmıyor. Bir dönem el fren sisteminde üretim hatası olduğu bildirilmiştir. Volvo S40 motorunun gücü bakımından çok iyi seviyede. Bazı modellerinde bulunan 200 beygirlik güç üreten benzinli motor, aracın ne kadar yırtıcı olduğunu da gözler önüne seriyor. 300 NM tork üreten motorları sayesinde araç kalkışlarda rakiplerine tozunu yutturur nitelikte. Kendi sınıfına göre yakıt tüketimi biraz daha aşağı seviye de olan Volvo S40 bu haliyle gayet cazip hale geliyor. Bütün bunların yanında aracın uygun fiyatları sayesinde satış oranları gayet iyi durumda.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
14 yıl önce

bu modelin fiyatı neden uygun? çok güzel araba sağlam araba, kaliteli araba, ama neden?? 🙂

Volvo
13 yıl önce

Çok güzel araba gerçekten.