Volkswagen Touareg

Volkswagen Tuareg 2008-2009

VW firmasının piyasaya sürdüğü ilk ve tek 4×4 Off road aracı olma özelliğine sahip, tasarımlarını Türk Tasarımcı Murat GÜNAK ’a borçlu olan Touareg okunması zor ama görülmesi kolay bir araç olarak 2003 yılında ülkemizde satışa sunuldu.

Yapısı, özellikleri, donanımı ve tarzı ile gerçek bir 4×4 araç olmayı başaran bu model için aslında VW firmasını tebrik etmek gerekir. Özellikle siyah renkte piyasaya sürdüğü araçlar içimde tarih edilemez bir özlem uyandırmaktadır.

Dış yapısı diğer 4×4 araçlarda olduğu gibi oldukça hırslı ve agresif. Bunla beraber çok nazik bir araç denilebilir. Araç ile gelen donanımlar ve ekstralar ise aracı daha da güzel hale getiriyor aslında.

Rampa iniş asistanı, 4XMOTION, Ssfalt – arazi şanzımanı, Havalı süspansiyon, Merkezi diferansiyel kilidi, Keyless Access, Dokunmatik navigasyon, Adaptatif hız sabitleyizi, Otomatik park sensörü, Elektrikli açılır tavan, Tavan spoyleri araçta bulunan bazı özellikler.

Güvenlik açısında Euro Ncap tarafından 5 yıldız alan araç arazide olduğu kadar şehir içi trafikte de oldukça başarılı bir grafik çiziyor. Aracın özellikle karlı zeminlerde yol tutuşu ve hareket kabiliyeti hayranlık uyandırıcı.
Araç ülkemizde R5, V6 ve V10 modelleri ile satışa sunulmuş bulunmakta. Fiyatlar ise 80.000 Euro ile 120.000 Euro arasında değişiklik göstermekte. Tabi ki ülkemiz şartlarında çok yüksek rakamlar olması birçok araç sahibi olmak isteyen için olumsuz bir durum. Fakat aracın yüksek fiyatları, kullanıcının beklentilerini fazlasıyla karşılıyor bence. Benden belirtmesi. En azından bir deneme sürüşü yapın derim…

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle