Volkswagen Crafter Volt

2009 Volkswagen Crafter Volt

Volkswagen’in ticari sınıf araçlarından olan Crafter Volt; yaklaşık 30 yıldır ticaret dünyasının yıldız otomobilleri arasındaydı. Volkswagen Volt’un devamı olan araç Crafter Volt ismini taşıyor.

Ülkemizde 5 farklı yapıda kullanıcılara sunulan Volkswagen Crafter Volt; turizm, servis, okul, hat ve panelvan şeklinde isimleri ile biliniyor. Volkswagen Crafter Volt’a daha ilk bakışta keskin ve geniş hatları, güçlü tasarımı ile Volkswagen işçilik ve kalitesini başarılı bir şekilde yansıtıyor. Bu keskin hatlarını geniş tasarımı ile tamamlayan Volkswagen Crafter Volt 20+1’e kadar çıkabilen yolcu kapasitesi ve 1500 kilograma varan taşıma kapasitesi ile ticari amaçlı kullanıcıların vazgeçilmezleri arasında.

Volkswagen Crafter Volt iki farklı motor seçeneği ile piyasaya sürülmüş durumda. Standart olarak 5 silindirli turbo dizel, 2.5 litre ve 109 PS’lik motorla sunuluyor. Ancak daha güçlü bir motor isteyenler için 2.5 litre 169 PS’lik motor da mevcut. Volkswagen böylece Crafter Volt’u her durumda kullanılabilir hale getirmiş.

Volkswagen Crafter Volt tüm ek donanımları ve sistemleri ile güvenirlik konusunda da oldukça iddialı. ESP adı verilen Elektronik Programlama Sistemi sayesinde herhangi bir olumsuz durumda her teker için bağımsız bir frenleme yaparak, devrilme veya savrulma gibi daha olumsuz sonuçların ortaya çıkmasını engelliyor. Ayrıca LAC ismi verilen Yük kontrol sistemi sayesinde araç içerisindeki yükü ve ağırlık merkezini tespit edip ona göre bir dengeleme yapıyor. Bu sistemler sayesinde araç mükemmel bir yol tutuşu ve güvenli sürüş sergiliyor.

Ayrıca ABS ve ASR gibi fren sistemlerini barındıran Volkswagen Crafter Volt güvenliğin üst düzeyde olacağı yolcu taşımacılığı için oldukça ideal bir otomobil.

Aracın ikinci el fiyatları ülkemizde 50.000 ile 75.000 TL arasında değişiyor.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle