Volkswagen Scirocco

Volkswagen Scirocco 2009

İsminin okunması ne kadar zor ise aracın görsel olarak hafızada tutulması da o kadar kolay. Sportif çizgilere sahip olan aracın dış yapısı gerçekten kullanıcının ve yanından geçenlerin dikkatini oldukça çekiyor, ve beğeni topluyor.

İlk olarak 1972 yılında piyasaya sürülmüş solan aracın üretimine 1992 yılında ara verilmişti. Fakat 2008 yılında aracın dış görünümü ve iç dekorasyonu elden geçirilerek tekrar piyasaya sürülmesine karar verildi. İşte bizim aracımızda bu. Küllerinden tekrar doğmayı başaran Scirocco.

Olumsuz yönleri hakkında yeni araç için pek bir şey söylemek için erken olsa da kullanıcıların gözüne takılan ilk nokta aracın iç tasarımın Caddy markalı araçları ile neredeyse aynı olması. Tabi ki bu konu için bir şey diyemiyoruz. Fakat araç hakkında bildiğimiz en doğru olay hız konusunda pek yarışmak istenmeyecek bir araç olduğu.

Araç için sunulan 22 ayrı renk seçeneği, beğenmeyi epey zor hale getiriyor açıkçası. Ancak spor modellere yakışan kırmızı, mavi ve beyaz renklerin yanı sıra bence siyah rengi de üzerinde taşıyabilecek bir araç.
Panoramik cam tavan, karartılmış yan ve dikiz aynaları, klimatronik, ön sis farları, 6 hava yastığı ve eğimli tollarda kalkışı kolaylaştıran eğim kontrol sistemi araçla standart olarak gelen özelliklerden sadece bir kaçı.

Geliştirilmiş iç ve dış tasarım ile kullanıcının beğenisine sunulan araç ülkemizde 1.4 ve 2.0 motor seçenekleri ile satışa sunulmuş durumda. Fiyat olarak aracın resmi internet sitesinde 23.000 Euro ila 40.000 Euro arasında bir yelpaze yakalanmış. Tabi ki bu fiyatlar ne kadar geçerli kalır bilinmez bu kriz ortamında.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
mehmet
mehmet
13 yıl önce

araç çok güzele benziyor içiyle dışıyla hatta almayı bile düşünüyorum fakat kafamı kurcalayan bir soru var bu araç çok çabuk ikinci ele düştü acaba araç görüntüsüyle ilgi çektiği kadar kullanımıyla ilgi çekmiyor mu bu araçtan olana arkadaşların yorumlarını bekliyorum