Volkswagen Polo

Volkswagen Polo 2008

Volkswagen firması Trendline, Comfortline ve Cross Polo olarak üç adet Polo’yu beğeninize sunuyor.

Polo ismini duyanlar akıllarında hemen eskiye dönüp, 1990’lı yıllar da piyasaya çıkan ve döneminde epey beğeni toplayan aracı hatırlayacaklardır. Ama burada size 90’lı yıllarda piyasaya çıkan eski model araçlarını değil 2009 model yeni aracı tanıtmaya çalışacağım.

2009 yılı Cenevre otomobil fuarından önce reklam panolarında kendine yer bulan Yeni Polo gerçekten eskiye dair her şeyi aklınızdan silecekti. Yenilenen iç ve dış tasarım, eklenen güvenlik önlemleri, beraberinde getirdiği yeni özellikler ile yeni polo saygınlık peşinde koşanlara hitap eden bir araç halini almış durumda. Ama alırken şunu unutmayın. Halen bir konserve kutusu büyüklüğünde.

Volkswagen kullanıcılarının ilk bakışta Golf’e benzettiği Polo, estetik dış görünümü ile Golf’den bir adım öne geçmeyi de başarıyor.

Sohbet etme imkânı bulduğum Polo meraklıları 2000 ve 2002 de geçirdiği makyajlardan sonra aracı pek cazibeli hale getirilemediğini belirtirken 2009 makyajının gerçekten satışlara önemli bir etki edeceği konusunda hem fikirler.

Eski modellerde meydana gelen motor ve tekerlek arızalarının bu model ile giderildiği belirtilirken, modelin bulunduğu orta sınıfta de hatırı sayılır bir yer kapacağına da kesin gözüyle bakılıyor.

Aracın methini yaptıktan sonra birazda yerelim. Malumunuz araç biraz minik. Yani daha çok bayanlara hitap ediyor. Unutmayın iri cüsseli biri iseniz araç size biraz dar gelebilir. Araçtan inerken bazen rezalet bir görüntü oluşabilir. Size tavsiyemiz Polo yerine daha büyük arabalar. Ama şu da var ki Polo yalnız çalışanların, üniversite gençliğinin ve bayanların ayrılmaz parçası olmaya aday bir araç.

2009 model Polo fiyatları 23.000 TL ile 34.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
hakan
hakan
15 yıl önce

bu araba iğrenc ve iyi değil