Volkswagen Jetta

Volkswagen Jetta 2009

1979 yılında Volkswagen Golf’ün sedan versiyonu olarak piyasaya sürülen bu araç günümüze kadar 4 kez kabuk değiştirmiştir. Son yıllarda tekrar üretime geçirilen araç için pek fazla bir şey söylemek aslında mümkün değil. Çünkü aracın Jetta yada Golf olarak anılmasına bile henüz karar verilebilmiş değil.

Aslında Avrupa’da uzun süredir Jetta markası kalmamış olsa da ülkemizde halen bu aracın satışları sürmektedir. Avrupa bu aracı 2000 li yıllardan beri golf sedan olarak isimlendirmekte ve bu şekilde kullanmaktadır. Ülkemizde ise halen jetta adıyla anılmakta ve kullanılmaktadır.

Görünüm olarak bir Passat kadar ağır olmasa da ciddiyeti seven kullanıcılar için ideal bir araç olma özelliğini halen koruyor jetta. Ön ve arka sis farları, geniş bagaj hacmi, ön ve arka koltuklarda bulunan kol koyma bölümleri, klimatronik klima, park mesafe sensörü, katlanabilir arka koltuklar araçla gelen standart özellikler arasında sayılabilir.

Ülkemizde bir dönem oldukça tutulan bu araçlar, su an sokaklarda pek karşımıza çıkmıyor. Ama şunu atlamamamız gerekir ki kalite olarak çok iyi bir araç Jetta. Çok fazla arıza çıkarmadığı ve şehir dışında hız konusunda kendini kanıtladığını aracı kullananlar tarafından onaylanıyor.

Ülkemizde 1.4, 1.6, 1.9 ve 2.0 motor seçenekleri ile satılan aracın fiyat yelpazesi de bu motor seçenekleri kadar geniş. 34.000 TL taban fiyatı ile satışı yapılan aracın en üst düzeydeki satış fiyatı 67.000 TL civarında. Tabi ki aradaki kısımlarda onlarca fiyat ve ürün seçeneği mevcut.

Ağırlığı ve iş adamlığı edasını seven herkese tavsiye edebileceğimiz bir araç…

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle