Volkswagen Golf

Volkswagen Golf 2009

İlk olarak 1974 yılında otomobil severler ile buluşan Golf, 2008 Kasım ayında basın tanıtımını yaptığı 2009 model araçları ile 6. Kuşağına ulaşma başarısını gösterdi.

Şehir içi kullanımda oldukça fazla tercih edilen bu vw markalı araç, kibar yapısı ile oldukça kıvrak ve halk tabiri ile çok iyi kaçıyor. Yani hız meraklıları için ideal bir araç.

Fakat kullanıcıların çok fazla şikâyet ettiği bir konu var. Bu konuda aracın bakımı konusunda. Düzenli olarak aracın bakımını yaptırmamanız durumunda aracın birçok aksamı sizi yolda bırakmaya hazır gibi duruyor. Yollarda 5 yılını dolduran golf’ler de görülen en büyük aksaklık fazla dur kalk nedeniyle meydana gelen vites arızaları ve yağ sorunları.

Bunların yanında düzenli bir bakım ile bu araç sizi uzun dönem şehir trafiğinde rahat ettirecektir. Boyut olarak çok kaba olmaması, iç hacminin yeterli derece de olması, park yeri sorununu, dar sokakları sorun olmaktan çıkarıyor, arabaya 2 kişi binince 3. ye yer kalmaması sorununu yok ediyor.

Aracın ülkemize 1.4 ve 1.6 motor modelleri getirilmiş durumda. Tabi ki bu 2009 modelleri için geçerli. Katlanabilir aynalar, araç park sensörü sizi şehir trafiğinde epey bir rahatlatacaktır. Tabi ki Volkswagen konforundan bahsetmemize gerek yok. Rahatlık ön planda.
Aracın ülkemizdeki satış fiyatı şuan en düşük 30.000 TL en düzeyde ise 55.000 TL civarlarında. Tabi ki ikinci el piyasasında da Golf markalı araçlara çok kolay ulaşabilirsiniz, bu sayede sıfıra gücünüz yetmese bile ikinci el oto ile istediğiniz golf e ulaşabilirsiniz. Ama dediğimiz gibi ikinci elde bakımını çok dikkatli yaptırmalısınız sonra sorun çıkabiliyor.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle