Toyota Yaris

Toyota Yaris 5 kapı 2009

Ülkemiz pazarına girdiği yıllarda televizyonda gösterilen reklâm filmi ile dikkatleri üzerine çökmeyi başaran Yaris, iddialı sloganı ile de dillere dolaşan bir otomobil olmuştur. Slogan; ”Büyük küçük otomobil, Yaris.” İşte bu can alıcı detayla otomotiv dünyasına adım atan ve Toyota ailesinin en küçük bireyi olan Yaris, her açıdan dört dörtlük bir şehir otomobilidir.

Vites geçişleri için aracınızı yüksek devirlere dek zorlamaz iseniz inanılmaz bir yakıt tasarrufu sağlamaktadır. İlk tanıtım reklâmlarında da uzaydan gelen misafirlerin bile beğenisini ve şaşkın bakışlarını üzerine çeken bir ürün olarak betimlenmişti. Sınıfındaki başarılı güvenlik test sonuçlarına sahip lider otomobillerden olsa da ufak tefek yapısı itibari ile (istemeyiz ama) yüksek hızda yaşayacağınız bir kaza sonrası hiç istenmeyecek sonuçlar doğurabilir.

İşte bu büyümüşte küçülmüş şirin otomobilin artı hanesinde yer alan özellikleri;
– Sınıfının ortalamasını düşüren tasarruflu bir otomobildir.
– 3 kişilik bir aile yapısına yetebilecek bir otomobildir. Elbette uzun yıllar değil…
– Üretilen yeni nesil sedan modeli ile üst sınıfın sınırlarını bile zorlayabilmektedir.

Eski hanelere geldiğimizde ise aslında büyük kardeşlerinden Auris’e çektiğini söylemek mümkün. Çünkü tıpkı Auris gibi atik bir yapıya sahip değil. Sınıfındaki pek çok model kendisinden daha atik bir sürüş keyfi sunuyor. Ayrıca bazı rakiplerinin dış ölçülerine sahip olsa da bu kabarmış hamurun içi hiçte boş değil. Yani hacim olarak hala küçük bir otomobildir.

Toyota Yaris’in Nisan 2009 itibari ile ikinci el fiyat aralığı aşağıdaki gibidir;
Toyota Yaris 1.3 Litre 2000 Model Fiyatı: 10.500 TL’dir.
Toyota Yaris 1.4 D-4D 2008 Model Fiyatı: 26.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle