Toyota Camry

Toyota Camry 2010

Toyota ailesi hakkında yazılanlara göz attığımızda genellikle Avensis’in ailenin amirali olduğu vurgulanmaktadır. Bu noktada 5 metrelik “Land Cruiser 100” boyutları ile veya 3,5 üst motor hacmi ve sunduğu konfor ile Camry olabilir. Genellikle bu ünvanın sedan modellere verildiğini düşünürsek; sanırız Camry, Toyota ailesinin en rütbeli otomobili.

Aracın ilk sürümlerinde 2.4 litre hacmindeki en düşük motor yapısı ile gelecekte de kalite, konfor, güç ve yüksek değerinden taviz vermeyecek bir otomobil olacağının sinyallerini vermektedir. Bu nitelikli duruşu ile sınıfının en kararlı otomobillerindendir. Öyle ki pek çok rakibinin 1.8 veya 2.0 motor hacimlerinde ekonomik modelleri bulunmaktadır. Bizce Lüks olan öyle kalmalıdır.

2009 modelinin sahip olduğu yüksek kalitedeki dış ve iç tasarımlarla kendinizi mükemmele yakın bir noktada hissedebilirsiniz. Aracın yapısındaki yumuşatılmış hatlarla artık daha iyi bir aerodinamik yapıya sahiptir. Gelelim otomobilimizi artı değer hanesine göz atmaya;
– Sınıfının en güçlü motorlarına sahip üyesidir.
– İç hacim ve bagaj genişliği ortalamanın üstünde olmasının yanı sıra bilinen bazı rakiplerine (Ford Taurus, Honda Accord) göre bir adım öndedir.
– İleri gelen otomotiv basın yayın organlarında düzenlenen en iyi 10 sedan araştırmasında ilk 5’te yer almayı başarmıştır.

Eksi değerlerine gelindiğinde ise fiyat farkı gözümüze çarpıyor. (hakkıyla elbette)
– Sahip olduğu güçlü motorların değerlerinin herkesin erişemeyeceği fiyatlarda olması eksi gibi görülebilir.
– Ekonomik bir modelinin olmaması pek çoklarının onun kalitesini sadece uzaktan izlemesine neden oluyor. (Bu bir eksi de olsa desteklediğimizi belirtiriz.)

Toyota Camry’nin Nisan 2009 itibari ile ikinci el fiyat aralığı aşağıdaki gibidir;
Toyota Camry 3.0 V6 1998 Model Fiyatı: 16.000 TL’dir.
Toyota Camry 3.0 V6 2002 Model Fiyatı: 29.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle