Skoda Fabia

Son zamanlarda otomotiv sektöründe atağa geçen araç firmalarından birisi de hiç kuşkusuz Skoda markasıdır. Zaman içerisinde kendisini geliştiren bu firma, yeni modeli Fabia ile ortalığı kasıp kavuruyor.

Yeni modellerden biri olan Skoda Fabia‘nın uzunluğu 3992 mm’ye ve yüksekliği 1498 mm’ye çıkarılarak sınıfının en büyük modeli haline getirildi. Otomobilin dinamik ve güçlü ön kısmı, Skoda ailesinin yeni üyelerinden Roomster’a benzerliği ile Skoda’nın yeni karakterini devam ettiriyor. Zaman içerisinde çok büyük gelişmelere tanık olan Skoda firması, bu gelişmeler ile araç severlerin gözüne girmiş durumdadır.

Aerodinamik hava sürtünme katsayısının da cx düzeyinden 0.33 gibi mükemmel bir değere ulaştırılması da mümkün olmuş; aynı zamanda rüzgâr sesi azaltıldı ve yakıt tüketiminde de düşüş sağlanmış durumda bulunuyor. Aracın iç özellikleri de en az dış çizgileri kadar inanılmaz durumda. Aracın bagaj hacmi 300 litreye çıkarılmış. Koltukların ilerletilmesi durumunda bu hacim 1.163 litreye kadar çıkabiliyor.

Daha konforlu ve akıllı opsiyonları da tercih edebilirsiniz: Direksiyon simidinin altında bulunan bir ses sistemi ve cep telefonu kontrol modülü, uydu navigasyon ve hatta iPod cihazınız için bir giriş. Aracın iç ve dış özelliklerinin yanı sıra motor özellikleri de sizi sizden alacak durumda bulunuyor.

Araçta, 44 veya 51 Kw güç üreten benzinli motorun yanı sıra 51 ile 59 Kw arasında değişen dizel motor seçenekleri bulunuyor. Araçta bu motor seçeneklerinin dışında Manuel ve Otomatik Vites seçenekleri de mevcut.

Tam bir aile otomobili olan Skoda Fabia, tüm yetkili Skoda bayilerinde sizleri bekliyor.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle