2022 Skoda Fabia

2022 Skoda Fabia

Skoda işlevsellik denildiğinde akla ilk gelen marka olma özelliğini daha da pekiştiren bu yeni modelinde yine çokça akılcı çözümlerle kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

 Ön kapı içindeki şemsiye gözü Skoda’nın D segmentinde yer alan Superb modelinde karşımıza çıktığında sınıfına yakışır hatta sınıfının da üzerinde bir düşünce olduğu otomobil çevrelerince konuşulmuştu. Bugün B segmentinde bu donanıma Fabia ile ulaşılabiliyor.

Depo kapağı içinde yer alan buz kazıma ve lastik derinliği ölçme aparatı, far kumandası altında kapaklı saklama gözü, ön konsolda kart ve kalem tutucu, ön camda yer alan kart tutucu, cam suyu kapağına entegre huni “Simply Clever“ donanımları denilebilir.

 380 lt bagaj hacmi sunan Fabia, koltuklar yatırıldığında 1190 lt’ye kadar ulaşıyor. B segmentinde oldukça iddialı hacimler sunan Fabia kullanışlılık konusunda artı puan alırken bagajdaki yükleme eşiğinin yüksekliği bu kullanışlılığı biraz engelliyor.

Modelde tam boy stepne yer almakta. Yeni nesil otomobillerde artık pek rastlanılmayan bu donanım Skoda tarafında maliyet kaygılarından etkilenmemiş.

Euro Ncap’den 5 yıldız alan modelde; çoklu çarpışma freni standart olarak sunuluyor. İlk çarpışmadan sonra durmayan otomobilde otomatik fren uygulayarak ikinci bir çarpışmayı önlemeyi hedefleyen bu sistemin standart sunulması güvenliğe verilen önemi gözler önüne seriyor.

1.0 litre turbo beslemeli benzinli motorda 95 beygirlik versiyonunu manuel şanzımanla kombinlerken, aynı hacimdeki turbo benzinli 110 beygirlik versiyonunu 7 ileri yarı otomatik DSG şanzımanla sunmakta.

Başlangıç donanımında (Elite) B segment kardeşlerinden biraz yüksek fiyata sahip olsa da üst donanım paketinde görece daha avantajlı bir fiyatla sunulmakta.

5 3 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle