Dacia Sandero

Zaman içerisinde eski bir marka olan Renault firmasının izinden bu günlere gelen bir araç firmasıdır Dacia firması. Öncelikle son zamanlarda Dacia’nın piyasaya sürdüğü arabalardan biri olan Sandero isimli modele değinmek istiyoruz.

Renault firmasının belki de bir alt çıktısı diyebileceğimiz Dacia içinde çok iyi arabalar üretiliyor. Dacia’nın piyasaya yeni sürdüğü bu araç, Arjantin ve Brezilya gibi Kuzey ve Güney Amerika ülkelerinde Renault markası altında sürüldü piyasaya. Aracımızda çok çeşitli motor seçenekleri bulunmaktadır. Öncelikle motor seçeneklerine değinecek olursak;

1.4 lt 75 bg, 1,6 lt 90 bg, 1,5 dCi 70 bg 1,5 dCi 85 bg

Yukarıdaki motor seçenekleri Dacia’nın belkide en önemli özelliği. Araç her zümreye hitap edebilen bir araç olarak görülebilir aslında. Dacia Sandero’nun yakıt tüketimi de gerçekten iyi diyebileceğimiz kadar gelişmiş durumdadır. Otomobilin 1,4 versiyonu 100 km’de 7 litre, 1.6 versiyonu 100 km’de ortalama 7.2 litre benzin harcıyor. Buda Dacia markasını iyi bir konuma getirebilecek bir durum. Dacia araçları, Renault fabrikalarında üretilen araçlardır. Bu sebeple birçok ülkede Renault adı altında piyasaya sunulur.

Dacia Sandero, hatchbag bir araç olduğu için aileler için iyi bir tercih olabilir. Orta sınıf ve hesaplı araç isteyenlerde Dacia modellerini tercih etmekte çekinmemelidirler. Aracın iç tasarımı da gerçekten çok iyi tasarlanmış. Sizlere kesinlikle görmenizi önereceğimiz araçlar arasındadır.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle