Citroen C5

Birileri lüks sınıf mı dedi? Yoksa birileri sportif bir güçten mi bahsetti!
Direksiyonuna geçtiğinizde derin bir nefes alarak huzur bulacağınız otomobillerden biri de Citroen C5’tir. Lâkin otomobilin gerek sedan gerek coupe ve gerekse station modeli olsun, size mükemmeli sunuyor. Aracımızın detaylarına inmeden önce eksilere sahip olmayan kusursuz bir model olduğunu belirtelim.

Bir Fransız olmasına rağmen sınıfında yer alan dünya devi alman VW Passat gibi araçların bile üzerinde performanslar sunmaktadır. Bu artılar gerek kaputunun altındaki 1.6 ilâ 2.7 litre aralığındaki motor seçenekleri ile göstermiş olduğu atak sürüş stili ve sunduğu konfordur.

Aracımızın artılarını detaylandırırsak;
– Sunduğu standart paketler ve ekonomik yakıt tüketimi ile sınıfının en iyi dizel modeli olarak bilinmektedir.
– Yaptığınız hıza göre alçalma ve yükselme gösteren süspansiyonu bulunmaktadır. Bu sayede otoyollarda yüksek hızlarda seyir ederken aracınızın yol tutuşu artmaktadır.
– Standart güvenlik paketinde diz hava yastıkları da dâhil olmak üzere tam 7 adet hava yastığı bulunmaktadır.

Eksilerine geldiğimizde sürücüyü veya yolcuyu direkt olarak etkileyecek bir eksi görülmemektedir.
– Eksilerinden ilki, herkesin erişemeyeceği fiyatı olmalı. Ne var ki sınıfındaki rakiplerine oranla yaklaşık olarak 12.000 ilâ 20.000 TL’ ye varan pahalılıklar gösteriyor.
– Müzik panelindeki karmaşa sürücülerin vakit kaybetmesine neden olabilir. Ancak direksiyon üzerinden kontrol edebileceğiniz tuşlar sayesinde zamanla buna da alışabilirsiniz.

Ailenize veya makamınıza özel ve nitelikli bir otomobil arıyorsanız, işte tam karşınızda duruyor. Citroen C5 ile konforun hızını keşfedin…

Aracımızın Mart 2009 sonu itibari ile ikinci el fiyatları aşağıdaki aralıktadır;
Citroen C5 2.0 SX HDI 2003 Modeli fiyatı: 18.500 TL’dir.
Citroen C5 2.0 HDI 2008 Modeli fiyatı: 73.000 TL’dir…

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle