Chevrolet Spark

Chevrolet Spark 2010

Chevrolet’in bünyesine kattığı “Daewoo” nun en küçük modeli olan “Matiz” yeni adı ile “Spark” ı mükemmele taşımayı bildi. Aracın önceki sürümlerine göre sahip olduğu bu son ve köklü değişiklik ile inanın baş döndüren bir otomobil oldu.

Üst sınıfın Hatchback modellerini bile dize getirebilecek bu ufaklık 0.8 litrelik motor yapısı da bulunan “Chevrolet Spark”, kesinlikle ekonomik bir araç. Bunun dışında otomobil en önemli değişimi ise önceki sürümlerinde çoğu kez neredeyse her pazara göre farklı tasarlanmış olmasıdır. Bugünkü tasarımının izlerini barındıran en yakın model ise Ülkemizin de dışında tutulduğu Orta Avrupa pazarına has üretilen model olmuştur.

Keskin ve yarı sportif görünümü ile bugünkü köklü değişimin en yakın tanığı olduğunu söyleyelim. Şehir içi kullanım için düşlediğiniz bir model varsa, artık unutmalısınız. Spark son modeli ile ekonomik olduğu kadar gözleri sizin üzerinize çekmeyi başaracaktır. Bunu yaparken üst sınıflardaki güçlü rakiplerinin bile sönük kalmasını sağlayabilir.

Aracın artılarına bakarsak;
– En ekonomik otomobiller arasındaki en güçlü isim olduğunu belirtebiliriz.
– Son modeli ile sınıfının çizgilerinin dışına taşarak, adeta meydan okuyan bir tasarıma sahiptir.

Eksi özelliklerine gelirsek;
– Tasarımına kapılarak motor boyutları aklınızdan çıkarmamalısınız. Aracınız hor kullanılmamalı.
– Sınıfındaki en düşük motor hacimlerini elinde bulundurması performans konusunda geride kalmanıza neden olabilir. Ancak en nihayetinde ekonomik bir araç istiyorsanız aklınıza gelmeli.

“Chevrolet Spark”ın ikinci el fiyat aralığı, Nisan 2009 sonu itibari ile aşağıdaki gibidir;
Chevrolet Spark 0.8 Litre 2005 Model Fiyatı: 10.000 TL’dir.
Chevrolet Spark SE 0.8 Litre 2007 Model Fiyatı: 16.500 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
fatih sansar
13 yıl önce

slm arkadaşlar bu yeni spark benim hayalimdeki araba şu anda benim için hayalden öteye gitmez ama param olsa tartışmasız alacağım tek araba bu adamlar yapmış bu adamlar bu işi biliyo helal olsun mukemmel bi tasarım ellerine sağlık

numan karayılmaz
numan karayılmaz
11 yıl önce

spark süper bir tasarım, eğer ben şehir içinde düzenli işime gidip gelecem diyorsanız alabileceğiniz en ekonomik araba budur. içi donanımları lüks araçları aratmayacak kadar lüks ve göz zevkine hitap etmektedir.