Chevrolet Captiva

Chevrole Captiva 2010

Kaslı lastik üstü kısımları ve Epica modelinden tanıdık çizgiler taşıyan kokpit tasarımı ile göze hoş gelen bir SUV olan “Chevrolet Captiva” ile sizlerleyiz. Araca alıcı göz ile baktığınızda, ön kaputun sağ ve solundan geçen rüzgâr kanalları “Volvo XC90” modelini anımsatıyor. Böylesi bir araca benzerlik sağlamak az da olsa gelişim belirtisidir. Geniş tekerlek üzeri çamurluklarla arazide daha az kirlenme yaşamanıza olanak sağlıyor.

Aracın ön ve yan tasarımı tamamen kusursuz. Ancak arkada özellikle standart modelin stop lambaları hiç yakışı kalan bir görüntü değil. Bu modeli ile yine sınıfında mükemmele yaklaşamayan Chevrolet, ortalama değerlere yakın üretimi ile ilerleyişin adımlarını somut olarak gösteriyor. Aracın 5 ve 7 koltuklu iki farklı paket seçeneği bulunuyor. Her iki modelde de ölçüler aynı. Bu yüzden 7 koltuklu seçenek için bagaj kapasitenizden vazgeçmek zorundasınız.

Aracın artıları arasında yakıt tüketimi yer alıyor. Elbette bunun nedeni düşük hacimde motora sahip olması. Bir diğer artı ise iç tasarımdaki detaylar sürücünün rahatlığı için fonksiyonel tasarlanmıştır.

Eksi değerlerin gelindiğinde ise özellikle arkadan çarpmalarda aldığı hasar bir hayli kötü notlar almıştır. Tahmin edebileceğiniz gibi sert arazinin aracı değil. Daha çok yolları bozuk ülkemizin şehir yaşamındaki ufak çaplı asfalt dışı durumlarda yararlı bir SUV bireyidir.

Chevrolet Captiva” nın ikinci el pazarındaki değer aralığı, Nisan 2009 sonu itibari ile aşağıdaki gibidir;
Chevrolet Captiva 2.0 Litre Dizel 2007 Model Fiyatı: 54.500 TL’dir.
Chevrolet Captiva Sport 2.0 Litre Dizel 2008 Model Fiyatı: 75.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle