Alfa Romeo 147

Alfa Romeo markasının son dönemlerde en çok dile gelen modellerinden biri olan Alfa Romeo 147 tanıtımına başlıyoruz. Son derece sportif bir araba olan Alfa Romeo markasının en sportif görünüşlü arabası diyebiliriz 147 için.

Alfa Romeo 147, Türkiye’de iki farklı motor seçeneği ile satılmakta. 105 Hp Collezione motor sistemi ülkemizde en çok kullanılan 147 motor seçeneği olarak dikkatleri çekiyor. Aracın iç tasarımı için özel dizayn edilmiş çift ton deri ve kumaş kombinasyonlu koltuklar göze çarpmakta. Aracın tekerlek sisteminde özel 17 inçlik Alüminyum çelik alaşımlı jantlar bulunmakta. Araçta ön ve arka dâhil olmak üzere 6 adet hava yastığı, EDC, ABS, ASR ve VDC sistemleri de bulunmakta.

Aracın içerisinde dâhili navigasyon sistemi ve dâhili handsfree bulunmakta. CD çalar ve yol bilgisayarı gibi sistemlere sahip olan Alfa 147 son derece modern çağa ayak uydurmuş gibi gözüküyor. Araç, diğer Alfa modellerine oranla araba severlere daha sportif ve daha etkileyici bir görünüm sunuyor. Klasik alfa modellerinden azda olsa sıyrılmış gibi gözüken Alfa 147, yakıt tüketimi bakımından son derece şaşırtıcı bir durumda. Araç son derece tasarruflu bir yakıt kullanımına sahiptir. Bu sebeple araba severler bu araca muazzam derecede ilgi göstermekteler.

Aracın tek olumsuz yönü olarak değinebileceğimiz husus, fren sisteminde gecikme olması. Ara, frene bastığınızda biraz geç yanıt veriyor. Bu durum her ne kadar büyük bir sorun gibi gözükse de, bu fren gecikmesi hayati tehlike yaratacak kadar büyük bir pay değildir. Alfa 147 tamamen sizler için uygun bir otomobil durumundadır.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle