Chery Tiggo

Ülkemiz pazarına girdiği dönemden bu yana yaklaşık 1 yıl geçti. Ancak üretilen 2009 modeli dâhil tüm motor ve karoser modelleri ile tamamen olumsuz bir araç olduğunu belirten yorumlarla yüz yüze kalan bir araçtır. Bu yorumların içeriği ağırlıklı olarak aracın kalitesi gövde ve iç tasarımına dayanıyor.

İlk görüşte sunulduğu fiyat aralığı ucuz olması alınabilir gibi görünse de bizce de uzak durulması gereken bir SUV. Açıkçası Çin üretimi ürünlerin kalitesinin kötü olması için kılavuza ihtiyacımız yok. Bu aracı almayı düşünen ziyaretçilerimize Suzuki SX4 veya 2006 Model Suzuki Grand Vitara gibi modelleri tavsiye ediyoruz. SX4 sıfır olarak aynı fiyattadır. Hacim olarak bir nebze ufak olsa da öncelikle yılların tecrübesi ve Japon ürünü olması ön plandadır. Grand Vitara modeli ise çok daha rahat geniş ve atik bir SUV’dur. Elbette daha güvenilir.

İlle de olumlu bir yön arıyorsanız birkaç iyimser cümle düşelim sizin için… Aracın yakıt tüketimi şehir içinde 10 litre civarlarındadır. Böylesi bir masrafı karşılayabilirim derseniz ve şehir içi gibi güvenilir bir ortamda kullanacaksanız buyurun bu aracı alın.

Aracın eksilerine maddeler halinde değinelim;
– Yüksek yakıt tüketimi ile ağırlık ve hacmine göre eksik kalan bir modeldir.
– Hiçbir önemli güvenlik testi sonucu yoktur. Açıkçası olsa bile tatminkâr olacağını düşünmüyoruz.
– Yapısında kullanılan plastik ve deri aksamların kalitesizliği gözlerden kaçmıyor.

Aracın artılarına değinmemiz gerekirse, sanırım sizlerinde anlayacağı gibi elle tutulur bir artısı yok. Bunu firmanın gelişmesine bırakalım. Zamanla kaliteyi yakalayabilirler diye düşünüyoruz. (Çin Üreticisi de olsa)

Nisan 2009 itibari ile “Chery Tiggo ikinci el fiyat” aralığı aşağıdaki gibidir;
Chery Tiggo 1.6 Litre 2008 Modeli Fiyatı: 27.500 TL’dir.
Chery Tiggo 1.6 Litre 2008 Modeli Fiyatı: 32.250 TL’dir.

Aradaki fiyat farkları kilometre ve paket farkı ile oluşmaktadır…

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle