kacmodel.com

Chevrolet Cruze

22 Mayıs 2009 401 yorum yapılmış yorumlar trackback

Chevrolet Cruze 2009

Geride bıraktığımız 2009 yılının Nisan ayında satışa sunulan ve 4 kapılı olmasına rağmen bir coupe model kadar atik olan “Chevrolet Cruze”, markanın en büyük kozlarından biri olduğu düşünülüyor. Cruze’un en büyük rakibi ise Opel Insignia. Kompakt tasarımları neticesinde bu iki aracın kıyasıya bir mücadelesi olacağını düşünüyoruz.

Ancak bu yarışta Opel’in bir adım önde olması elbette ki bilinen bir gerçek. İlerisi için söz söylemek, şu anda çok erken olacaktır. Yıl sonunda rakamları birlikte göreceğiz. Gelelim Cruze’ un alıcılarına sunacağı detaylara…

Global gövde tasarımı ile tam 140 ülke pazarında satışa sunulan “Chevrolet Cruze” alıcıları arasında ayrım yapmayan bir otomobil. Bunun yanı sıra “EuroNcap Güvenlik Testlerinde” başarılı notları ile 5 yıldız almıştır. Bu başarıda çarpma şiddetini indirgeyen tasarımı ve sahip olduğu 8 adet hava yastığı büyük rol oynamıştır. 100 kilometrelik karma sürüş testlerinde 6.7 litre yakıt tüketen 16V 1.6 modeli ile sınıfının iddialı isimlerinden olacak gibi görünüyor. Elbette bunu araca sahip olanlar daha iyi görebileceklerdir.

Araç tam anlamı ile bir sedan olmasa da aileniz için dinamik çizgilere sahip yeni bir dost olabilir. En güçlüsü 2.0 litre hacminde olan motor seçenekleri ile yaşam stilinize uyum sağlamakta zorlanmayacak bir otomobil.

Aracın uzun ve geniş ön kısmı, ailenin en güçlü üyelerinden olan ve Amerika’nın bu köklü markasının bilinen en net isimlerinden biri olan “Chevrolet Camaro” dan esintiler taşıyor. Bunu da ufak bir anekdot olarak sizlerle paylaşıyoruz.


401 yorum yapılmış

  1. burak

    Arkadaşlar yorumları okudum enson yorum üzerinden de baya zaman geçmiş.Bu tartışmalarda hala sürüyor.2 hafta önce 2012 lt plus 124hp manuel bir araç aldım.Açıkcası aracı ilk çıktığı günden bu güne takip ediyordum ve çok hoşuma gidiyordu.2 haftadır aracı kullanıyorum hem şehir içi hemde uzun yolda denedim.Araca yapılan yorumların %90 ı yalan yanlış şeylerden ibaret olduğunu farkettim.Araç yokuşlarda mükemmel bir şekilde çıkıyor yol tutuşu çok iyi eksileri yokmu tabiki her araçta olduğu gibi var.İç aksam ve dizayn göz dolduruyor.Ama kullanılan malzeme kalitesi çok iyi değil. Ama fiyata göre tercih edilebilecek bir araç.Aracı alıp kullanmadan yorumlara çok takılmayın.Ama alırken 124 hp likleri tercih etmenizi tavsiye ederim.

Bu arabaya bağlananlar

Yorum Yap